Rudens palydėtuvės

Pradžia » Naujienos
Spausdinti
PrintFriendly and PDF

Rudens palydėtuvės

2019-12-06 IMG_8431

Šiandien ,,Paukščiukų” grupės vaikai atsisveikino su rudeniu, pasikviesdami tėvelius ir senelius švęsti kartu. Rytmetyje pasirodę pasakų veikėjai – karalius ir ragana suteikė daug džiaugsmingų emocijų vaikams bei tėveliams :).


Advento nykštukai

2019-12-02 IMG_8376

Šį darganotą rytą nepabūgome blogo oro – paskelbėme Advento pradžią . Pasivertę į nykštukus, su žibintais rankose ir pasišviesdami sau kelią, ieškojome pasakų nykštukų, kurie Advento metu neš mums dovanas ….


Rudens vakarojimai

2019-11-27 IMG_8292

Trečią rudens vakarą vėl skambėjo liaudies dainos, sukosi šokių rateliai . Svečiavosi net pilkas vilkas, kuris labai norėjo ėsti. Beieškodamas duonos, iš mažųjų sužinojo, kaip gimsta duonos kepaliukas – tai ilgas ir sunkus kelias. Vakaronėje šoko ir dainavo ne tik maži, bet ir dideli – mamytės, tėveliai, močiutės, sesutės ir broliukai. Ačiū tėveliai už dalyvavimą vakaronėje, už vaikų palaikymą. o meninio ugdymo mokytojai Stefanijai už norą tęsti ir skleisti liaudies tradicijas darželio bendruomenėje bei už jos ribų .


Mes maži piemenėliai

2019-11-26 IMG_8259

Lapkričio 26 dieną ,,Žvaigždučių” grupės mažieji piemenėliai pakvietė tėvelius ir senelius į linksmą vakaronę ,,Mes maži piemenėliai”.


Skaičiuojame su japoniškais skaitliukais

2019-11-26 WP_20191126_09_38_16_Rich

Lapkričio 26 dieną  ,,Gintarėlių” grupės ugdytinio Ignato mama Alina pravedė užsiėmimą ,,Skaičiavimas kitaip” su japoniškais skaitliukais. Dėkojame mamai Alinai, buvo labai įdomu :). Šiek tiek apie japoniškus kauliukus: japoniški skaitliukai susideda iš nelyginio skaičiaus virbų. Visi virbai yra perskirti sija. Viršuje ant kiekvieno virbo yra po vieną karoliuką (vadinamą dangaus karoliuku) ir po keturis karoliukus apačioje (vadinamus žemės rutuliukais). Viršuje esančių karoliukų vertė yra penki, apačioje – vienas. Kaip jau minėjau, skaitliukai visada turi nelyginį skaičių virbų, tačiau jjis negali būti mažesnis už 9. Dažniausiai įprastas modelis su 13 virbu, bet kartais virbų skaičius siekia 21, 23, 25 ar net 31, tai leidžia mums skaičiuoti naudojant daugiau skaitmenų ar naudoti kelis skaičius vienu metu. Ant sijos, kas tris eiles yra sužymėti taškeliai. Ši pažymėta eilė – vadinama vienetų eile. Taip yra paprasčiau, pasirinkus vieną iš šių eilių vienetais, daug lengviau nepasimesti, nes tada iš kairės eina dešimtys, tūkstančiai, o iš dešinės dešimtosios, šimtosios.


NVSC atlikti tyrimai atskleidė: dirvožemis šiaurinėje Klaipėdos dalyje neužterštas chromu

2019-11-22 Pranesimas-spaudai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad atlikus dirvožemio ir smėlio, esančio Klaipėdos lopšelių-darželių „Traukinukas“, „Bitutė“, „Gintarėlis“ teritorijose bei „Vitės“ progimnazijos teritorijoje ir sporto aikštyne, tyrimus, chromo ribinės vertės viršijimas nenustatytas. Mėginiai tyrimams paimti 2019 m. lapkričio 12 d. (dirvožemis imtas paviršiuje ir 10 cm. gylyje). Mėginius paėmė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai, dalyvaujant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento atstovui. Tirtame dirvožemyje ir smėlyje chromo koncentracija neviršija Lietuvos higienos normoje HN 60:2015 „Pavojingųjų cheminių medžiagų ribinės vertės dirvožemyje“, nustatytos ribinės vertės – 80 mg/kg. Chromo – dešimt kartų mažiau nei leidžiama Tyrimo  rezultatai parodė, kad vaikų žaidimo dėžių smėlyje chromo koncentracija yra daugiau negu 10  kartų mažesnė už didžiausią  leidžiamą (siekė 3,75 mg/kg–6,48 mg/kg). Nė vienos vaikų ugdymo įstaigos teritorijos dirvožemyje taip pat nenustatyta per didelė chromo koncentracija. Lopšelių-darželių „Bitutė“, „Traukinukas“ teritorijose dirvožemio paviršiuje chromo koncentracija yra nuo 8,49 mg/kg iki 18,5 mg/kg, 10 cm. gylyje – nuo 7,3 mg/kg iki 12,5 mg/kg, lopšelyje darželyje „Gintarėlis“ teritorijoje dirvožemio paviršiuje nustatyta chromo koncentracija yra 74 mg/kg , 10 cm. gylyje – 21,9 mg/kg,  „Vitės“ progimnazijos teritorijoje dirvožemio paviršiuje chromo koncentracija yra 54,2 mg/kg, sporto aikštyne – 57,2 mg/kg, 10 cm. gylyje – teritorijoje – 43,3mg/kg, sporto aikštyne  – 70,2 mg/kg (tarša chromu siekė nuo 9 iki 93 proc. ribinės vertės). Chromas – gamtoje egzistuojantis cheminis elementas Chromas – natūraliai gamtoje egzistuojantis cheminis elementas. Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, Klaipėdos mieste natūrali chromo koncentracija dirvožemyje yra 36,9 mg/kg. Šis mikroelementas žmogui yra reikalingas. Neigiamas…


Rudens vakarojimas su Bebenčiuku

2019-11-21 IMG_8214

Lapkričio 21 dienos vakarą ,,Aitvarėlių” grupės vaikai su tėveliais linksmai vakarojo. Vakaronės metu mažieji suvaidino pasaką ,,Bebenčiukas”, šoko tėveliams. Vakaro pabaigoje tėveliai taip pat nenuobodžiavo, nes kartu su meninio ugdymo mokytoja bei grupės pedagogais šoko liaudies šokius ir dainas.


Lietuvos kariuomenės diena

2019-11-21 75474054_1017889428603615_3888559181006897152_n

Lapkričio 21 dieną dalyvavome Lietuvos kariuomenės dienos minėjime Atgimimo aikštėje. Čia apžiūrėjome karinę techniką, ginklus bei išgirdome kareiviškus saliutus.


Paskaita apie šiuolaikinių vaikų auklėjimo ypatumus

2019-11-13 IMG_8057

Lapkričio 13 dieną tėveliai turėjo galimybę pasiklausyti psichologės Birutės Garmanaitės paskaitos apie vaikų amžiaus tarpsnius ir vaikų auklėjimo ypatumus. Dėkojame tėveliams, kurie nepabūgo blogo oro ir sudalyvavo paskaitoje, gavo atsakymus į rūpimus klausimus :).  


Dėl padidėjusios chromo koncentracijos

2019-11-08 73253717_426545404708634_8861942013386293248_n

Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu, kurį atliko VšĮ „Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas“, šiaurinėje miesto dalyje (Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose) rugpjūčio 7 d. buvo atlikti dirvožemio tyrimai, kurių metu nustatyta, kad chromo koncentracija viršijo leistinas ribines vertes. BENDROSIOS APSAUGOS REKOMENDACIJOS: Nevartoti užterštoje teritorijoje užaugintų daržovių ir vaisių (arba ištirti jų chemines medžiagas akredituotose (turinčiose tam leidimą) laboratorijose). Nejudinti užteršto dirvožemio (nekasti žemės, vaikams nežaisti smėlio dėžėse), nejudinti nukritusių lapų ar nupjautos žolės. Vaikams žaisti ir žmonėms sportuoti ne atviro grunto vietose, o ant kieto paviršiaus (asfaltuotos ar dirbtinės dangos). Dažniau plauti vaikų žaidimų aikštelių ir stadionų dangą, gatves ir šaligatvius. Užsiimti rekreacija (sportas, poilsis, pasivaikščiojimai ir kt.) neužterštoje zonoje. ASMENINĖS APSAUGOS REKOMENDACIJOS: Periodiškai ir dažnai laikytis asmeninės higienos (tiek rankų, tiek kūno), ypač grįžus iš lauko. Dirbant lauke naudoti pirštines, taip vengiant kontakto su chemine medžiaga aplinkoje. Naudoti kaukes, daryti periodinius nosies praplovimus ir nosies gleivinės drėkinimus (medicininiais gaminiais). Rūbus džiovinti tik vidaus sąlygomis. Šalinti besikaupiančias dulkes valant patalpas. Rekomenduojama išsami ir reguliari sveikatos būklės analizė pastebėjus netipinius sveikatos sutrikimus. SVEIKATOS TYRIMAI: Chromas organizme nustatomas  kraujo ir šlapimo tyrimais. Tyrimas mokamas (apie 20, 35-40 eurai žmogui), atsakymo pateikimas po 14 d. d. arba 1-2 mėn. priklauso nuo pasirinktos laboratorijos. KONSULTACIJAS TEIKIA: Apsinuodijimų informacijos biuras. Toksikologijos centras VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai studijų centras. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Klaipėdos departamentas). Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Informaciją parengė Klaipėdos miesto savivaldybė, o informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės…


Senesni įrašai