Įvykiai

Pradžia » „Boružėlės“ skyrius » Įvykiai
Spausdinti
PrintFriendly and PDF
Visuomenės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus” organizuojama akcija ,,Solidarumo bėgimas!”

2022 m. rugsėjo 30 d.

Visi įstaigos vaikai, mokytojos, auklėtojų padėjėjos, direktorė ir tėvelis bėgo su tikslu padėti tiems Lietuvos ir Ukrainos vaikams, kuriems labiausiai raikia pagalbos. Dėkojame tėveliams už finansinę paramą. Ji bus perduota organizacijai ,,Gelbėkite vaikus” ir pasieks tas šeimas, kurios patiria iššūkius.

 


Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės raiškos festivalis ,,Vaidinimų kraitelė” 

2022 m. rugsėjo 29 d.

,,Bitučių” grupės vaikai, mokytojos ir auklėtojos padėjėja dalyvavo puikioje šventėje mieste. Šventės tikslas – suburti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenes bendrai teatralizuotai šventei minint Klaipėdos miesto 770-ąjį gimtadienį.

 


 

Šventinis renginys ,,Labas, Rugsėji!”

2022 m. rugsėjo  1 d.

Įstaigos kieme 11 val. susirinko daug vaikų, tėvelių, mokytojų, padėjėjų, darbuotojų. Visiem buvo smagu pašokti, padainuoti ir pabendrauti.

 


 

Renginys ,,Agurkų diena”

2022 m. liepos 14 d.

Liepos 14 -ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų dieną. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 m. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai stipriai atpinga ir

2022 m. liepos 26 d.

Mokslo metus užbaigėme, pasikvietę į įstaigą grupę ,,Du meškiukai”. Vaikai šoko; dainavo; grojo įvairiais instrumentais; fokusus darė; sveikino vieni kitus.  Buvo smagu!

 


 

Renginys ,,Agurkų diena”

2022 m. liepos 14 d.

Liepos 14 -ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų dieną. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 m. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai stipriai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai laikas. Kėdainiai kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno. Kad čia auginami agurkai, minima jau XVII a., Karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 m.). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu. Mūsų bendruomenė nutarė ,,Agurkų dieną“ paminėti įstaigoje. Ikimokyklinukai žiūrėjo animacinį filmuką; ragavo agurkus; gėrė vandenį pagardintą agurkais; atliko STEAM užduotis; dalyvavo SPA procedūruose

 


Renginys ,,Einam, kupoliauti” , skirtas Joninių (Rasos) šventei paminėti

2022 m. birželio 22 d. vaikai buvo supažindinti su šventės tradicijomis, šoko lietuvių liaudies žaidimus, dainavo, mįnė mįsles, rungtyniavo ir šoko per ,,laužą”.

 


Mažasis cirkas

2022 m. birželio 16 d. į įstaigą atvyko Mažasis cirkas. Klounų teatro studijos ,,DULIDU”  spektaklis ,,Profesorius ir blusa” sužavėjo vaikus. Cirko estetika išgauta minimaliomis cirko technikomis: fokusais, žongliravimu, objektų transformacija ir kita.

 


 

Sferinis kinas

2022 m. birželio 6 d. visos įstaigos vaikai galėjo patirti nepaprastus pojūčius. Žiūrėjo unikalius ir neregėtus  vaizdus 360′ kampu.


 

 

Ekskursija į KU Botanikos sodą

2022 m. birželio 2 dieną ,,Bitučių” ir ,,Drugelių” grupių vaikai su Mokytojom nuvyko į KU Botanikos sodą, kuriame gidai papasakojo apie augalus. Ugdytiniai vaikščiojo, uostė ir ragavo. Buvo smagu, o svarbiausia informatyvu.

 


 

 

Pramoga ,,Spalvotos dienelės”, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

2022 m. birželio 1 dieną visų grupių vaikai ,,Vasaros dienelių” (personažai- Mokytojos Regina ir Verutė), buvo pakviesti į muzikos salę. Ugdytiniai šoko, dėliojo dėliones, žaidė žaidimus, dainavo. ,,Vasaros dienelės” supažindino vaikus su vasaros malonumais, įspėjo apie pavojus ir palinkėjo visiems gražios ir saugios vasarėlės. Lauke mažieji linksmai pūtė muilo burbulus ir linksminosi.

 


 

Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir Lietuvos federacijos projekto ,,Futboliukas“ užbaigimas

 


 

Projekto ,,Jaunimo teniso integracija (JTI)”   užbaigimas

 


 

Išleistuvių šventė ,,Sudie, Boružėle”

2022 m. gegužės 27 dieną 13 val. priešmokyklinio amžiaus vaikai, jų  tėveliai padėkojo ir atsisveikino su mokytojom, mažaisiais savo draugais ir visais darbuotojais.


 

 

Pramoginis  renginys mažiesiems ,,Skruzdėliukų pyragas”

2022 m. gegužės 27 dieną iš pat ryto skubėjo ,,Skruzdėliukų” grupės vaikai pasipuošę ir linksmi. Grupėje mažieji  šoko,  dainavo, žaidė, skanavo, linksminosi. Visi lopšelio grupės ugdytiniai iškeliaus rudenį į kitą grupę ir atsisveikins su ,,pirmuoju savo gyvenimo etapu” darželyje.


 

 

Metodinė savaitė ,,Aš būsimas pirmokas”

Vaikai dirbdami kartu komandoje ir atlikdami užduotis individualiai pajautė  savo indėlį į užduočių atlikimo sėkmę ir geresnį rezultatą. Paskatinti stengėsi geriau ir greičiau prisitaikyti prie darbo aplinkos ir atlikimo tempo. Stiprino bendravimo įgūdžius.

 


Sveikatos ir sporto šventė ,,Klaipėdieti, greičiau, aukščiau, tvirčiau-kartu”, skirta Klaipėdos miesto 770-mečio paminėjimui

2022 m. gegužės 24 dieną ,,Bitučių” grupės vaikai vyko į paplūdimį, kuriame dalyvavo Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, mokyklos-darželiai. Atvykusius dalyvius pasitiko personažai: Neptūnas, Undinėlė, jūreiviai. Ugdytiniai šventėje darė mankštą su parašiutu; atliko sportines užduotis, kvėpavimo pratimus; traukė virvę. Uždarymo metu iškėlė raudonas širdeles ir sušuko šūkį. Buvo apdovanotos komandos. Išdalinti siurprizai.

 


 

 

„Klaipėda – mes tavo ateitis“

Gegužės 19 d. dalyvavome Klaipėdos miesto ikimokyklinių įstaigų renginyje “Klaipėda – mes tavo ateitis”, skirtame Klaipėdos 770 metų paminėti. 13-koje miesto vietų buvo filmuojami vaikai iš visų Klaipėdos lopšelių-darželių. Dalyvavo mūsų ugdytiniai iš abiejų skyrių ,,Traukinuko“ ir ,,Boružėlės“. Labai laukiame filmuko skirto mylimo miesto gimtadieniui :).


2022 05 12 d. vyko šventinis renginys ,,Sveiki vaikai-laimingi tėvai“, skirtas tarptautinei šeimos dienai paminėti

Šventė buvo numatyta su tėveliais, bet pasirodžius lietui, nutarta su vaikais pasportuoti, padiskutuoti ir paskanauti salėje. Mokytoja Vaida ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita priminė sveiko gyvenimo būdo principus. Diskutavo kokie žalingi įpročiai, kas kenkia sveikatai. Buvo parodyti ,,plaučių muliažai“ ir įvertinti skirtumai tarp sveiko ir rūkančio žmogaus. Išbandyti vaizdą iškreipiantys akiniai. Sportinės estafetės padėjo vaikams sustiprinti kūno raumenis, suteikė teigiamų emocijų. Pabaigoje visi pasivaišino sveiku gėrimu ir vaisių užkandžiais.


Apsilankymas Klaipėdos  Muzikiniame spektaklyje „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ Richardo Rodgerso miuziklo ,,Muzikos garsai” motyvais 

2022 05 10 d. ,,Bitučių“ ir ,,Drugelių“ grupių vaikai vyko į Klaipėdos koncertų salę, kurioje žiūrėjo R. Rodgers „Muzikos garsai‘‘. Tai visiems puikiai žinomas ir visų mėgstamas miuziklas, kurio pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje. O Klaipėdos koncertų salės pastatytas spektaklis tapo populiariausiu tarp mažųjų klausytojų. „Žaismingos muzikos garsų orkestre“  Solveiga ( ,,Bitučių“ gr.) atliko vieną pagrindinių vaidmenų.


Talka darželio kieme

Gegužės 5 dieną darželio kieme virė darbas. Mamos, tėveliai ir net močiutės atskubėjo į pagalbą, tvarkė darželio teritoriją: padėjo suvežti žemes, jas išlygino, sėjo žolę, sodino gėles. Į pagalbą atskubėjo darželio darbuotojos direktorė Jolanta, direktoriaus pavaduotojos Jolita ir Birutė, logopedė Agnė, mokytojos Virginija ir Jurgita, auklėtojos padėjėja Irena.

Iš visos širdies sakome didelį ačiū Ievos ir Liepos tėčiui ir močiutėms, Matuko mamai, Mortos, Danielės, Jokūbo bei dvynukų Augusto ir Marko tėčiams. Darželis nuo mūsų bendro darbo bus gražesnis ir jaukesnis 😊.


 

Edukacinis užsiėmimas ,,Mano draugas-laikrodukas”

,,Drugelių” grupės ugdytiniai apsilankė Laikrodžių muziejuje ir susipažino su pagrindinėmis laikrodžio dalimis, valandomis. Kiekvienas gavo po laikrodžio pagrindą, jį spalvino, susirašė skaičius ir dekoravo.

 


 

 

Atvirų durų renginys Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje

,,Drugelių” ir ,,Bitučių” grupių vaikai  susipažino su ugnegesių gelbėtojų darbu, priemonėmis, atliko užduotis. Buvo įlipę į gelbėtojų transporto priemones. Stebėjo kaip yra kerpamas automobilis  po įvykio. Žiūrėjo prevencinį filmuką.


 

Socialinis-emocinis projektas „Aš ir tu – mes kartu“

Projekto organizatoriai

Regina Chochulia, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Jolita Zabitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Projekto dalyviai

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Traukinukas” ,,Boružėlės” skyriaus ,,Bitučių” grupės ugdytiniai, tėvai, mokytojai

 

 


Šventinė popietė ,,Mano mama – geriausia”

Balandžio 29 dieną visų grupių mamytės rinkosi į šventinius renginius, skirtus Motinos dienai.


Renginys ,,Pasportavus linksmai, pieno kokteilį gersime sveikai”, skirtas pasaulinei sveikatos dienai paminėti

Balandžio 28  dieną, neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja Vaida ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita, pakvietė visus įstaigos vaikus pasportuoti ir paskanauti vaisių-pieno kokteiliais. Papasakojo apie pieno, vaisių ir daržovių naudą

 


Emocinio intelekto ikimokyklinio ugdymo programa „Kimochis“

Programos organizatoriai

Regina Chochulia, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Programos dalyviai

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Traukinukas” ,,Boružėlės” skyriaus ,,Bitučių” grupės ugdytiniai

Programa buvo paremta smagiomis, įtraukiomis veiklomis, kuriomis vaikai mokėsi pozityvaus elgesio. Buvo lavinamas jų emocinis suvokimas, bendradarbiavimo įgūdžiai. Vaikai susipažino su penkiais skirtingais charakterius, pomėgius, įpročius turinčiais kimočių personažais – Debesėliu, Vikšreliu, Balande Meile, Lipšniakoje, Kate . Susitikimo metu analizuodami kimočiams nutikusias situacijas, jų poelgius, atstovaudami vienam ar kitam personažui vaikai mokėsi pažinti save, kalbėti apie jausmus bei išklausyti kitus (plečiamas emocinis žodynas, ugdomi tinkamo balso tono, žodžių pasirinkimo įgūdžiai ir t. t.)

 

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Traukinukas‘‘„Boružėlės“ skyriaus virtualaus respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, pedagogų ir vaikų tėvų kūrybinių darbų projekto „Gimtadienis aplanko mus visus“, skirto paminėti Klaipėdos įkūrimo 770-ąjį jubiliejų, užbaigimas

Projekto organizatoriai

Regina Chochulia, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Agnė Kareivienė, logopedė

Jolita Zabitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Projekto dalyviai

Klaipėdos, Ukmergės, Jonavos, Šiaulių, Radviliškio, Kauno ir kitų miestų vaikai, pedagogai ir jų tėvai

Kūrybinių darbų ekspozicija 


Socialinės-emocinės-prevencininės ugdymo programos „Zipio draugai“ užbaigimas

Programos organizatoriai

Stanislava Verutė Torokvėjienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja, priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Programos dalyviai

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Traukinukas” ,,Boružėlės” skyriaus ,,Drugelių” grupės ugdytiniai

Programa ,,Zipio draugai” skatino vaikus dirbti kartu su kitais ir ieškoti pagalbos, ragino mokytis iš draugų, kartoti jų pasiūlytas geras išeitis ir padėti jiems.  Grupės ,,Drugeliai’ ugdytiniai sėkmingai baigė programą, jiems įteikti programos baigimo diplomai


STEAM projektas ,,Saulutė pažadino daigelį“

Projekto organizatoriai

Regina Chochulia, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Stanislava Verutė Torokvėjienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja, priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Jurgita Mikalauskienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Jolita Zabitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Projekto dalyviai

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Traukinukas” ,,Boružėlės” skyriaus ,,Bitučių” ir ,,Drugelių” grupės ugdytiniai

Sodindami augalus vaikai susipažino su augalų sodinimo ir auginimo principais, aptarė bei įtvirtino naujas žinias. Augalus vaikai įkurdino ant palangių, kad galėtų stebėti, kaip kalasi daigeliai, kaip iš sėklos išauga augalas, sekė augimo procesą ir fiksavo jų augimo tarpsnius, liniuote matavo per dieną ūgtelėjusį daigelį


Velykų šventė ,,Vaikų velykėlės”

Saulėtą ir šiltą balandžio 20 dienos rytą, Velykė ir velykinis kiškutis sukvietė vaikus į linksmą pramogą. Vaikams labai patiko žaisti ir šokti su Velyke ir kiškiu. Šventės pabaigoje vaikai vaišinosi kiškio pyragu ir gavo dovanų


Pilietiškumo projektas „Pažinkime Klaipėdos senamiestį“

Projekto organizatoriai

Regina Chochulia, ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Stanislava Verutė Torokvėjienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Jolita Zabitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Projekto dalyviai

Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Boružėlės“ skyriaus „Bitučių“ grupės ugdytiniai ir jų tėveliai, mokytojai

image Pažinkime Klaipėdos senamiestį