Skaičiuojame su japoniškais skaitliukais

Pradžia » Skaičiuojame su japoniškais skaitliukais
Spausdinti
PrintFriendly and PDF
Lapkričio 26 dieną  ,,Gintarėlių” grupės ugdytinio Ignato mama Alina pravedė užsiėmimą ,,Skaičiavimas kitaip” su japoniškais skaitliukais. Dėkojame mamai Alinai, buvo labai įdomu :).

Šiek tiek apie japoniškus kauliukus: japoniški skaitliukai susideda iš nelyginio skaičiaus virbų. Visi virbai yra perskirti sija. Viršuje ant kiekvieno virbo yra po vieną karoliuką (vadinamą dangaus karoliuku) ir po keturis karoliukus apačioje (vadinamus žemės rutuliukais). Viršuje esančių karoliukų vertė yra penki, apačioje – vienas. Kaip jau minėjau, skaitliukai visada turi nelyginį skaičių virbų, tačiau jjis negali būti mažesnis už 9. Dažniausiai įprastas modelis su 13 virbu, bet kartais virbų skaičius siekia 21, 23, 25 ar net 31, tai leidžia mums skaičiuoti naudojant daugiau skaitmenų ar naudoti kelis skaičius vienu metu. Ant sijos, kas tris eiles yra sužymėti taškeliai. Ši pažymėta eilė – vadinama vienetų eile. Taip yra paprasčiau, pasirinkus vieną iš šių eilių vienetais, daug lengviau nepasimesti, nes tada iš kairės eina dešimtys, tūkstančiai, o iš dešinės dešimtosios, šimtosios.