Dėl padidėjusios chromo koncentracijos

Pradžia » Dėl padidėjusios chromo koncentracijos
Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu, kurį atliko VšĮ „Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas“, šiaurinėje miesto dalyje (Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose) rugpjūčio 7 d. buvo atlikti dirvožemio tyrimai, kurių metu nustatyta, kad chromo koncentracija viršijo leistinas ribines vertes.

BENDROSIOS APSAUGOS REKOMENDACIJOS:

• Nevartoti užterštoje teritorijoje užaugintų daržovių ir vaisių (arba ištirti jų chemines medžiagas akredituotose (turinčiose tam leidimą) laboratorijose).
  • Nejudinti užteršto dirvožemio (nekasti žemės, vaikams nežaisti smėlio dėžėse), nejudinti nukritusių lapų ar nupjautos žolės.
  • Vaikams žaisti ir žmonėms sportuoti ne atviro grunto vietose, o ant kieto paviršiaus (asfaltuotos ar dirbtinės dangos).
  • Dažniau plauti vaikų žaidimų aikštelių ir stadionų dangą, gatves ir šaligatvius.
  • Užsiimti rekreacija (sportas, poilsis, pasivaikščiojimai ir kt.) neužterštoje zonoje.

ASMENINĖS APSAUGOS REKOMENDACIJOS:

• Periodiškai ir dažnai laikytis asmeninės higienos (tiek rankų, tiek kūno), ypač grįžus iš lauko.
  • Dirbant lauke naudoti pirštines, taip vengiant kontakto su chemine medžiaga aplinkoje.
  • Naudoti kaukes, daryti periodinius nosies praplovimus ir nosies gleivinės drėkinimus (medicininiais gaminiais).
  • Rūbus džiovinti tik vidaus sąlygomis.
  • Šalinti besikaupiančias dulkes valant patalpas.
  • Rekomenduojama išsami ir reguliari sveikatos būklės analizė pastebėjus netipinius sveikatos sutrikimus.

SVEIKATOS TYRIMAI:

• Chromas organizme nustatomas  kraujo ir šlapimo tyrimais. Tyrimas mokamas (apie 20, 35-40 eurai žmogui), atsakymo pateikimas po 14 d. d. arba 1-2 mėn. priklauso nuo pasirinktos laboratorijos.

KONSULTACIJAS TEIKIA:

• Apsinuodijimų informacijos biuras.
  • Toksikologijos centras VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.
  • Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai studijų centras.
  • Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Klaipėdos departamentas).
  • Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Informaciją parengė Klaipėdos miesto savivaldybė, o informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.